REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Kielcach otwarto Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Kielcach otwarto Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar [ZDJĘCIA]
To dzięki naukowcom Głównego Urzędu Miar nie spóźniamy się na pociąg, wiemy, że waga nie kłamie, a poziom hałasu naszej nowej zmywarki będzie ledwo słyszalny. W Kielcach powstało unikatowe miejsce na mapie Polski, w którym spotykają się badacze omawiający nowe wyzwania naukowe i techniczne. W poniedziałek 9 września oficjalnie otwarto Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar, u zbiegu al. Popiełuszki i Wrzosowej. 14 września chętni mieszkańcy Kielc będą mogli od środka zobaczyć laboratoria. Dzień później przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się Naukowy Piknik Metrologiczny.
BorgWarner przenosi z Niemiec do Polski produkcję części do Mercedesówartykuł
Pokaż artykuł
BorgWarner przenosi z Niemiec do Polski produkcję części do Mercedesów
BorgWarner Inc., amerykański producent turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu dla branży motoryzacyjnej, zrealizował kolejną inwestycję w Polsce, w Jasionce pod Rzeszowem, w województwie podkarpackim.
PGE Baltica ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę bazy w Ustce [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PGE Baltica ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę bazy w Ustce [FILM+WIZUALIZACJE]
Spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore Grupy PGE poszukuje generalnego wykonawcy, który przygotuje szczegółowy projekt i wybuduje bazę operacyjno-serwisową (bazę O&M) na potrzeby obsługi morskich farm wiatrowych. Nowa infrastruktura portowa tchnie nowe życie w lewobrzeżną część Ustki. Wybór firmy budowlanej niesie ze sobą szanse na zaangażowanie kolejnych krajowych podmiotów w realizację inwestycji.
Globalny gigant Shell z rekordową transakcją najmu w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant Shell z rekordową transakcją najmu w Krakowie
Shell, jedna z największych firm energetycznych na świecie, od ponad 30 lat aktywnie działająca w Polsce, przedłużyła najem powierzchni w kompleksie biurowym DOT Park w Krakowie. Nowo podpisana umowa zakłada kontynuowanie wynajmu ponad 22 800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w 3 budynkach inwestycji (A, B, C). Tym samym transakcja zawarta między Golden Star Estate a Shell jest nie tylko największą umową najmu w I półroczu 2025 roku w sektorze biurowym w Polsce, ale i historycznie największą jednorazową transakcją na rynku krakowskim.
Rynek powierzchni biurowych w Łodzi 2025 [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni biurowych w Łodzi 2025 [RAPORT]
Tak jak zdecydowana większość rynków regionalnych, łódzki rynek biurowy odczuwa spowolnienie inwestycyjne i odnotowuje wzrost odsetka niewykorzystanej powierzchni. Wysoka dostępność sprzyja najemcom i to oni dyktują warunki. – Czas na większą aktywność właścicieli budynków, wprowadzanie nowych modeli zarządzania najmem, uelastycznienia jego form i skupienie większej uwagi na dostosowaniu standardu oraz funkcji obiektów biurowych do oczekiwań zmieniającego się rynku pracy. To pora na mixed-use – wynika z opublikowanego dziś raportu „Rynek biurowy w Łodzi 2025”.
Największa fabryka chińskiego giganta w Europie jest już budowana w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Największa fabryka chińskiego giganta w Europie jest już budowana w Polsce
Kolejna duża chińska inwestycja przemysłowa w Polsce. Koncern Kingfa, światowy lider w produkcji ekologicznych, biodegradowalnych tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w najważniejszych gałęziach przemysłu, przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych, który wykorzystywany jest w branżach: AGD, motoryzacyjnej i elektronicznej, wybuduje fabrykę w południowo-zachodniej części Polski.
Nowa farma wiatrowa Energi gotowa do rozruchu i testówartykuł
Pokaż artykuł
Nowa farma wiatrowa Energi gotowa do rozruchu i testów
Na farmie wiatrowej w Szybowicach, w woj. opolskim, zakończono montaż wszystkich 17 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 37,4 MW. To kluczowy etap inwestycji Energi Green Develolment z Grupy Energa (będącej częścią Grupy ORLEN), realizowanej wspólnie przez Neo Energy Group oraz ONDE. Wkrótce rozpocznie się rozruch technologiczny. Szacunkowo nowa farma Energi będzie mogła wyprodukować energię elektryczną wystarczającą do zasilenia ponad 40 tys. gospodarstw domowych rocznie.
WUZETEM inwestuje i udowadnia że silniki Diesla wciąż mają globalny potencjałartykuł
Pokaż artykuł
WUZETEM inwestuje i udowadnia że silniki Diesla wciąż mają globalny potencjał
Wzrosty sprzedaży w Polsce oraz imponujące wyniki za granicą. W czasach, gdy Europa rozważa zakaz sprzedaży aut spalinowych, warszawska firma WUZETEM udowadnia, że silniki Diesla wciąż mają globalny potencjał. Firma, która prawie 75 lat temu zaczynała od produkcji elementów silników do czołgów, dziś produkuje i eksportuje rozpylacze (precyzyjne komponenty paliwowe) do kilkudziesięciu krajów.
Łukasiewicz i OSGE tworzą centrum szkoleniowe energetyki jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz i OSGE tworzą centrum szkoleniowe energetyki jądrowej w Polsce
Łukasiewicz i ORLEN Synthos Green Energy rozpoczynają współpracę na rzecz kompetencji dla rozwoju małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Uroczystość podpisania porozumienia otworzył dr inż. Marcin Kulasek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który podkreślił znaczenie tej współpracy: „Chcąc myśleć poważnie o przyszłości, musimy rozwijać technologie przyszłości, a tym właśnie jest sektor małych reaktorów modułowych”.
Transformacja energetyczna na Bałtyku. Terminal T5 rośnie w oczach [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Transformacja energetyczna na Bałtyku. Terminal T5 rośnie w oczach [FILM]
Codzienne dostawy ogromnych ilości piasku z lądu i morza, nawet do 30 tys. m³. Intensywne prace na wszystkich frontach, nowe nabrzeża i platformy. Tak wygląda obecnie budowa terminala T5 na terenie Baltic Hub. Mimo niesprzyjającej pogody w okresie wakacyjnym inwestycja przebiega zgodnie z planem, a wkrótce rozpocznie się realizacja kluczowych elementów.
Brama Bieszczad w Sanoku skomercjalizowana w ponad 90% – ruszyła budowaartykuł
Pokaż artykuł
Brama Bieszczad w Sanoku skomercjalizowana w ponad 90% – ruszyła budowa
Inwestycja Parku Handlowego Brama Bieszczad w Sanoku, realizowana przez firmę Refield, weszła w kluczową fazę realizacji. Zakończono prace ziemne, które trwały od połowy lipca, a na teren inwestycji wszedł już generalny wykonawca, rozpoczynając kolejny etap budowy. Na rok przed planowanym otwarciem obiektu poziom komercjalizacji przekroczył 90%, co potwierdza duże zainteresowanie ze strony najemców oraz wysoki potencjał zakupowy regionu.
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Kolejne znane, modowe marki otworzą swoje sklepy w gorzowskiej Silwanieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne znane, modowe marki otworzą swoje sklepy w gorzowskiej Silwanie
Kolejne znane, modowe marki dołączają do grona najemców powstającego w Gorzowie Wielkopolskim największego parku handlowego nie tylko w tym mieście, ale i w całym województwie lubuskim – Silwany.
W Poznaniu powstaje biurowiec AND2, najwyższy budynek w mieście [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstaje biurowiec AND2, najwyższy budynek w mieście [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Wielkopolski powstaje AND2 (poprzednia nazwa Andersia Silver). 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacjeartykuł
Pokaż artykuł
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacje
Pierwszy prąd z Morza Bałtyckiego zostanie podany do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w 2027 roku – wynika z deklaracji firm uczestniczących w tym procesie. To oznacza, że przed branżą elektroenergetyczną czas bardzo intensywnej pracy. Część ekspertów apeluje, by dłużej nie zwlekać z wypracowaniem nowych regulacji i jak najszybciej powołać zespół dobrych praktyk, który zajmie się tematem farm wiatrowych. Stawka w tym wyścigu jest wysoka – jeżeli szybko nie dorobimy się nowych źródeł wytwarzania energii elektrycznej, to Polska będzie borykała się z regularnym brakiem prądu w systemie.
Polska Grupa Biogazowa uruchamia kolejną inwestycję artykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Biogazowa uruchamia kolejną inwestycję
Polska Grupa Biogazowa (należąca do TotalEnergies) uruchomiła swoją najnowszą 19-tą inwestycję w miejscowości Bagdad w województwie wielkopolskim. Biogazownia Bagdad wykorzystuje najnowsze technologie, aby rocznie móc produkować 8,3 GWh energii elektrycznej i 8 GWh ciepła, co pozwala na zasilenie 3 tysięcy polskich gospodarstw domowych.
StudentSpace rusza z budową dwóch wielkich prywatnych akademików w Krakowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
StudentSpace rusza z budową dwóch wielkich prywatnych akademików w Krakowie [WIZUALIZACJE]
StudentSpace, platforma prywatnych akademików uruchomiona na początku roku przez Signal Capital Partners, Griffin Capital Partners i Echo Investment, ogłosiła rozpoczęcie budowy pierwszych projektów. Spółka zabezpieczyła atrakcyjne działki w Krakowie pod dwa nowoczesne akademiki. Strategiczna lokalizacja nowych obiektów zapewni ponad 1200 studentom wygodny dojazd komunikacją miejską do krakowskich uczelni i centrum miasta. W przyszłym roku StudentSpace planuje rozpoczęcie inwestycji w Warszawie. W ciągu najbliższych 3-5 lat spółka chce mieć w swojej ofercie 5000 łóżek. StudentSpace uruchomiła również stronę internetową oraz zaprezentowała identyfikację wizualną marki.
W Poznaniu powstaje największy park City Logistics w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstaje największy park City Logistics w Polsce
Trwają prace przy budowie City Logistics Poznań III dla najemcy Grupy Raben, będącej pierwszą inwestycją Harden Construction w stolicy Wielkopolski. Inwestycja zlokalizowana jest na ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Prace budowlane mają zostać zakończone w drugim kwartale 2024 r. City Logistics Poznań III to największy tego typu obiekt w Polsce.
Krok po kroku budowa linii tramwajowej KST IV do Mistrzejowic zbliża się do końca [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Krok po kroku budowa linii tramwajowej KST IV do Mistrzejowic zbliża się do końca [FILM]
Trwa intensywna faza robót infrastrukturalnych na budowie linii tramwajowej KST IV do Mistrzejowic. Na prośbę prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego firma Gülermak zwiększyła liczbę pracowników na placu budowy. Jak przekazuje wykonawca, roboty toczą się równolegle w wielu lokalizacjach, wchodzą w etap finalizacji i już w najbliższych tygodniach mieszkańcy powinni odczuć tego efekty. Sukcesywnie otwierane będą kolejne fragmenty ulic, chodników i tras rowerowych.
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarte
Właśnie otwarta została nowa baza utrzymaniowo-naprawcza Kolei Mazowieckich w Radomiu. To pierwsze zaplecze spółki położone w południowej części województwa, które ułatwi proces utrzymania pojazdów obsługujących linie kolejowe subregionu radomskiego. Wykonawcą inwestycji była firma INTOP S.A., a jej wartość osiągnęła kwotę blisko 78 mln zł brutto. Nowa sekcja zapewni zatrudnienie dla ponad 160 osób.
REKLAMA